НДПЦ ГПSRPC GP
НДПЦ ГПSRPC GP
Охорона культурної спадщини та туризм

У кожній громаді є об'єкт культурної спадщини, притаманний саме Вашому регіону, яким Ви пишаєтесь та хотіли б поділитись з іншими. Це може бути історична будівля, якась традиція чи навіть унікальний туристичний об'єкт або мальовничий краєвид. Правильне висвітлення в медіа та інтернет ресурсах для використання туристичного потенціалу, що є вагомим чинником популяризації Вашого регіону.

Пам'ятко-охоронне законодавство в Україні(зі змінами)

Механізм ідентифікації пам'ятки

1

ІАОП

Необхідно пересвідчитися, чи Ваш населений пункт підпадає під дію Постанови КМ № 878 від 26 липня 2001 р. Про затвердження Списку історичних населених місць України. 

2

Історичний ареал

У випадку, якщо Ваш населений пункт є у переліку Постанови  № 878, необхідно перевірити інформацію щодо затвердження меж та режимів використання історичних ареалів.

3

Зони та режими

З метою захисту традиційного характеру середовища окремих пам'яток, їх комплексів (ансамблів), історико-культурних заповідників, історико-культурних заповідних територій навколо них мають встановлюватися зони охорони пам'яток: охоронні зони, зони регулювання забудови, зони охоронюваного ландшафту, зони охорони археологічного культурного шару.

4

Визнання пам'ятки

Об'єкт культурної спадщини до вирішення питання про його реєстрацію як пам'ятки вноситься до Переліку об'єктів культурної спадщини і набуває правового статусу щойно виявленого об'єкта культурної спадщини, про що відповідний орган охорони культурної спадщини в письмовій формі повідомляє власника цього об'єкта або уповноважений ним орган (особу).

5

Паспорт пам'ятки

Після визнання споруди (будівлі) пам'яткою, необхідно виготовити паспорт пам'ятки.

6

Реставрація

Після завершення процедури необхідно виконати проект реставрації пам'ятки та приступати до його реалізації.

Історичний ареал

За детальною інформацією

Виготовлення ІАОП, паспортизація об'єктів культурної спадщини, проекти реставрації, консультації

Дякую!

Ми Вам перетелефонуємо

Can't send form.

Please try again later.