НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ПРОЕКТНИЙ ЦЕНТР ГЕОУРБАНІСТИКИ ТА ПЛАНУВАННЯ

Отримати грант може кожна громада,яка відповідає конкретним вимогам конкретного гранту

Гранти — грошові або інші засоби, що передаються громадянами та юридичними особами (в тому числі іноземними), а також міжнародними організаціями для проведення конкретних робіт, наукових досліджень, розробки законопроєктів , підготовки кадрів та інших цілей на умовах, передбачених грантодавцем. Гранти надаються безоплатно і без повернення.

За допомогою грантів здійснюється необхідна підтримка проєктів, які не є прибутковими, але відіграють важливу роль у розвитку громади. Діяльність, що не отримує фінансування з боку держави, також може бути підтримана з залученням грантів.Грант – це соціальна інвестиція, підтримка проектів, які не є прибутковими, але відіграють важливу роль у розвитку суспільства. Метою гранту є отримання соціального доходу.

Як отримати грант громаді

1

Цільова необхідність

Сформувати проблему, визначити очікувані ефекти від її вирішення

2

Чіткий алгоритм

Описати механізми вирішення проблеми з чіткими задачами і термінами

3

Бюджет

Сформувати бюджет та кошторис на реалізацію вирішення поставлених задач

4

Проект та заявка

Скласти проект* вирішення проблем та заповнити заявку на відповідний цільовий грант

5

Подати пакет документів

Подати на розгляд цільовому Грантодавачу

*Проект — це комплекс заходів, які здійснюються для досягнення чітко визначених цілей впродовж відведеного часу і за допомогою призначених на це фінансових ресурсів. Ефективний проект містить орієнтованість на ціль і визначену тривалість, і повинен бути: зрозумілим і чітким, достовірним, ефективним, реалістичним, економічним, актуальним та відповідати інтересам донора.

Актуальні гранти для громад

Діючих в Україні грантів конкретно для громад є пару сотень і вони постійно оновлюються та з'являються нові.

ПРОГРАМА "ПІДТРИМКА РЕФОРМИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ/U-LEAD З ЄВРОПОЮ: ПРОГРАМА ДЛЯ УКРАЇНИ З РОЗШИРЕННЯ ПРАВ І МОЖЛИВОСТЕЙ НА МІСЦЕВОМУ РІВНІ, ПІДЗВІТНОСТІ ТА РОЗВИТКУ"

Програма, яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією, сума допомоги 153,2 млн євро.Гранти надаються на конкретні Цілі: «створення багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян». Це включає дві основні цілі: Посилення спроможностей ключових суб’єктів на національному, регіональному та місцевому рівнях з метою впровадження реформ регіональної політики та децентралізації (GIZ). Це включає в себе вертикальну та горизонтальну координацію та розвиток спроможності на всіх рівнях управління по всій Україні. Розширення прав і можливостей об’єднаних громад з метою надання високоякісних послуг громадянам, що робить внесок у реформу децентралізації (управляєтся  Sida ). Для цього Sida уклала субконтракти, щоб підтримати створення чи модернізацію до 600 належних центрів надання адміністративних послуг, які відповідають очікуванням громадян, та розробити ІТ-рішення, які забезпечують надання відповідних послуг.  Напрям з покращення якості надання адміністративних послуг для реалізується  SKLInternational ,  eGA  та NIRAS Sweden AB.Кошти від вказаної програми можна використати для створення ЦНАПів і Комплексного плану території.

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ, ВІДНОВЛЮВАНА ЕНЕРГЕТИКА ТА АЛЬТЕРНАТИВНІ ВИДИ ПАЛИВА ВІД
ФІНСЬКО-УКРАЇНСЬКОГО ТРАСТОВОГО ФОНДУ

Діяльність фонду, (відповідно транші і гранти) зосереджена на наступних сегментах: 1. Відновлювана енергія та виробництво енергії з відходів: -Інтеграція відновлюваних джерел енергії та виробництва енергії з відходів в енергосистеми при забезпеченні стабільності національної системи -Використання цих джерел енергії у виробництві електроенергії, а також у секторах опалення та охолодження-Збільшення частки електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел та відходів-Ефективні логістичні заходи для біоенергетики, утилізація відпрацьованого палива-Створення нового національного інструменту фінансування для залучення інвестицій у відновлювану енергетику2. Виробництво електроенергії та тепла;3. Мережі централізованого теплопостачання:-Енергоефективність у будівлях, промисловості4. ІТ-рішення та розподільчі мережі:-Фінансування демонстраційних проектів може надаватися як грантове фінансування українським підприємствам з наданням переваги МСП (малим та середнім підприємствам) для державних та приватних проектів.-Як правило, потрібний власний внесок власників проекту, проте технічна допомога, наприклад, консалтинг та програмне забезпечення, може бути підтримано із покриттям до 100% вартості.-Закупівлі повинні бути прив'язані до фінської частки, що означає, що кожен проект повинен мати інтерес у Фінляндії у формі консалтингу, поставок або інвестицій. Рівень фінської частки становить щонайменше 30% від загальної вартості проекту. Вибраними консультантами є, головним чином, компанії, зареєстровані у Фінляндії.-Закупівлі, пов'язані з діяльністю, що підлягає фінансуванню, здійснюються у відповідності до Рекомендацій щодо закупівель НЕФКО.-Є можливості поєднання грантів з іншими фінансовими інструментами НЕФКО - позики в  Investment Fund loans ,  Facilities for Cleaner Production ,  Energy Saving Credits .-Кошти будуть використані виключно для фінансування діяльності, яка відповідає критеріям ОДР, встановленим КСР ОЕСР (OECD DAC).

ГЛОБАЛЬНИЙ ІНОВАЦІЙНИЙ ФОНД

Соціальні інновації, які спрямовані на поліпшення життя і можливості мільйонів людей в країнах, що розвиваються.

"Грант - це безоплатна можливість розвиватись"

О. Майнич фінансист

Дізнавайтесь про актуальні гранти вчасно

Залиште свою електронну адресу та ми своєчасно будемо повідомляти Вас про актуальні грантові програми для громад в Україні.

Дякую!


Can't send form.

Please try again later.